اعلان ویــژه

http://www.khalkhalim.com/images/stories/tmp/37.jpg

معرفی اجمالی شهرستان خلخال

شهرستان خلخال یک منطقه کوهستانی با طبیعتی بکر و بسیار زیباست که در جنوب استان اردبیل واقع شده است و مرکز آن شهر خلخال یا هروآباد است .

این شهرستان با دارا بودن 85 در صد از جنگلهای استان اردبیل از طرف شمال به شهرستان کوثر ، از شرق به استان گیلان ، از جنوب به استان زنجان و از غرب به شهرستان میانه  آذربایجان شرقی حدود می شود .

 

ادامه معرفی خلخال  ...

درباره وبسایت خلخالیم

وب سایت شخصی "خلخالیم" ( کلمه ترکی به معنی خلخال من ) بعنوان اولین وب سایت جامع شهرستان خلخال با رویکرد فرهنگی ، هنری ، اجتماعی ، از تاریخ 8 / 8 / 88 ( سالروز ولادت با سعادت امام هشتم ) افتتاح و کار خود را شروع کرده است .

این وبسایت در سایت ساماندهی پایگاههای اینترنتی ایران ، متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ثبت گردیده و تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد .
وب سایت خلخالیم یک نشریه الکترونیکی است که متعلق به همه خلخالیهای دنیاست از دورترین روستاهای خلخال گرفته تا خلخالیهای خارج از کشور .

>> ادامه ...

از اینکه ما رو همراهی میکنید خوشحالیم و بینهایت از شما ممنونیم

عضویت در سایت خلخالیم

از تمامی شهروندان عزیز خلخالی دعوت می کنیم با درج نام و نام خانوادگی خود اقدام به ثبت نام در سایت نمایند .

همچنین افرادی که مایل به همکاری با سایت هستند ، نوع کاربری آنها بعدا و با هماهنگی مدیریت سایت قابل ارتقاء بوده و امکان درج مطلب در سایت را خواهند داشت .

چنانچه به هر دلیلی گذرواژه خود را فراموش کردید , برای فعال سازی آن از لینکهای "بازیابی گذرواژه" یا "بازیابی شناسه" که در زیر فرم ثبت نام درج شده استفاده نمایید و یا بصورت دستی برای مدیریت سایت ایمیل ارسال نمائید

لازم به ذکر است که مشخصات شما نزد مدیریت سایت محفوظ خواهد بود


برای عضویت در سایت لطفا کلیک کنید ...

  • اخبار پایین صفحه
  • صفحه اصلی
  • فید خبرخوان
  • همه پایگاههای وب خلخال
  • جستجوگر ویژه

http://khalkhalim.com/images/stories/tablighat2/h_zendan1.jpg

آخرین اخبار و اطلاعیه ها

Home اخبار سرمقاله لزوم توجه به آموزش آحاد افراد جامعه در حوزه گردشگری
لزوم توجه به آموزش آحاد افراد جامعه در حوزه گردشگری فرستادن به ایمیل
شنبه, 28 مرداد 1396 ساعت 14:30

خلخالیم / آموزش در هر امری از مسائل پایه‌ای است. یک استاد کار فنی در هر رشته‌ای در فرایند آموزش به درجه استادی می‌رسد و اصولاً بدون آموزش همه چیز باید از صفر شروع میشد.

 

اما انسان‌ها به خاطر قوه ناطقه‌شان همیشه انباشتی از تجربیات قبلی را به نسل‌های بعدی انتقال می‌دهند تا آنها تجربیات اجداد خود را مجدداً به بوته آزمون و خطا نگذارند (که در فرایند آزمون و خطا منابع و وقت بسیاری به هدر می‌رفت).

اهمیت آموزش (که بنده این آموزش را در حوزه گردشگری در تمام آحاد جامعه لازم و واجب می‌دانم) بر کسی پوشیده نیست.

اما دو سوال مهم وجود دارد:

1- چه کسانی برنامه‌ریزی و مدیریت این آموزش‌ها را بر عهده می‌گیرند؟

2- چه کسانی باید در معرض این آموزش‌ها قرار گیرند؟

پاسخ به این سوالات و اجرایی شدن واقعی و نه مصوبه‌ای این موارد؛ موجب ظهور شهروندانی خواهد شد که بنده آنها را "شهروند گردشگر دوست" می‌نامم. سخن کوتاه، به سوالات بر می‌گرددم. در پاسخ به سوال اول؛ باید گفت که جهت‌دهی به فعالین حوزه گردشگری، برنامه و مدیریت مسائل گردشگری، اشخاصی دلسوز می‌خواهد که باید متخصص این حوزه باشد؛ متخصص این حوزه است که مسائل را به خوبی تحلیل می‌کند. در همین مجال به مطالبی که معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور (سمیع‌الله حسینی مکارم) در تاریخ 9 آذر ماه 1392 در مصاحبه با خبرگزاری مهر (http://www.mehrnews.com/news/2185346) به این دغدغه بنده اشاره کردند را عیناً می‌آورم، ایشان گفت که: «50 درصد کارکنان سازمان دیپلم و زیر دیپلم هستند این در حالی است که با توجه به ماموریتها، این سازمان به نیروهای تحصیل کرده و متخصص نیاز دارد». فکر می‌کنم حق مطلب را ایشان به خوبی ادا کرده باشند و نیازی به توضیح بیشتری نیست.

اما مساله مهم‌تر پاسخ به سوال دوم است که به نظرم این موضوع فرابخشی و همکاری سایر ارگان‌ها را می‌طلبد. در این خصوص باید عرض کنم تمام آحاد جامعه باید آموزش ببیند؛ که البته ناگفته پیداست که آموزش افرادی که مستقیماً با گردشگران درگیر هستند از اولویت مهمی برخوردار است. به زعم بنده آموزش باید از دوران ابتدایی و مدارس صورت گیرد؛ یعنی زمانی که هنوز جوهره دانش‌آموز کامل شکل نگرفته است و شما می‌توانید این جوهره را جهت بدهید، اینجا است که مسئولیت و وظیفه وزارت آموزش و پرورش سنگین‌تر می‌شود و احساس می‌کنم آموزش اصیل برای تربیت "شهروند گردشگر دوست" در این برهه شکل بهتری و سودمندی به خود خواهد گرفت.

البته بنده آموزش بعد از این دوره را هم سودمند می‌دانم اما باید اذعان کرد که پایه و اساس "شهروند گردشگر دوست" به پایه‌هایی نیاز دارد که جز در سنین کودکی و نوجوانی این پایه و زیر بنا شکل خوبی نخواهد یافت.

به امید توسعه گردشگری در راستای ایران و متعاقب آن خلخالی آباد.

 

محمد علیزاده، پژوهشگر مستقل، کارشناس‌ارشد برنامه‌ریزی گردشگری از دانشگاه تهران

http://www.khalkhalim.com/images/stories/tablighat3/yashilweb.gif

 

با درود و احترام خدمت دوستان گرامی؛ در پی نوشت مطالبی که همکار عزیز جناب دکتر طالب‌پور ارائه کردند لازم می‌دانم مطالبی را به عرض برسانم. ایشان به خوبی به مساله آموزش اصناف و بازاریان اشاره کردند که البته بنده در مطلبی که قبلاً در همین سایت خلخالیم نوشتم به این موضوع از بُعدی دیگر پرداختم.

آموزش در هر امری از مسائل پایه‌ای است. یک استاد کار فنی در هر رشته‌ای در فرایند آموزش به درجه استادی می‌رسد و اصولاً بدون آموزش همه چیز باید از صفر شروع میشد؛ اما انسان‌ها به خاطر قوه ناطقه‌شان همیشه انباشتی از تجربیات قبلی را به نسل‌های بعدی انتقال می‌دهند تا آنها تجربیات اجداد خود را مجدداً به بوته آزمون و خطا نگذارند (که در فرایند آزمون و خطا منابع و وقت بسیاری به هدر می‌رفت). اهمیت آموزش (که بنده این آموزش را در حوزه گردشگری در تمام آحاد جامعه لازم و واجب می‌دانم) بر کسی پوشیده نیست. اما دو سوال مهم وجود دارد: 1- چه کسانی برنامه‌ریزی و مدیریت این آموزش‌ها را بر عهده می‌گیرند؟ 2- چه کسانی باید در معرض این آموزش‌ها قرار گیرند؟ پاسخ به این سوالات و اجرایی شدن واقعی و نه مصوبه‌ای این موارد؛ موجب ظهور شهروندانی خواهد شد که بنده آنها را "شهروند گردشگر دوست" می‌نامم. سخن کوتاه، به سوالات بر می‌گرددم. در پاسخ به سوال اول؛ باید گفت که جهت‌دهی به فعالین حوزه گردشگری، برنامه و مدیریت مسائل گردشگری، اشخاصی دلسوز می‌خواهد که باید متخصص این حوزه باشد؛ متخصص این حوزه است که مسائل را به خوبی تحلیل می‌کند. در همین مجال به مطالبی که معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور (جناب آقای دکتر سمیع‌الله حسینی مکارم) در تاریخ 9 آذر ماه 1392 در مصاحبه با خبرگزاری مهر (http://www.mehrnews.com/news/2185346 ) به این دغدغه بنده اشاره کردند را عیناً می‌آورم، ایشان فرمودند که: «50 درصد کارکنان سازمان دیپلم و زیر دیپلم هستند این در حالی است که با توجه به ماموریتها، این سازمان به نیروهای تحصیل کرده و متخصص نیاز دارد» فکر می‌کنم حق مطلب را ایشان به خوبی ادا کرده باشند و نیازی به توضیح بیشتری نیست. اما مساله مهم‌تر پاسخ به سوال دوم است که به نظرم این موضوع فرابخشی و همکاری سایر ارگان‌ها را می‌طلبد. در این خصوص باید عرض کنم تمام آحاد جامعه باید آموزش ببیند؛ که البته ناگفته پیداست که آموزش افرادی که مستقیماً با گردشگران درگیر هستند از اولویت مهمی برخوردار است. به زعم بنده آموزش باید از دوران ابتدایی و راهنمایی صورت گیرد؛ یعنی زمانی که هنوز جوهره دانش‌آموز هنوز کامل شکل نگرفته است و شما می‌توانید این جوهره را جهت بدهید، اینجا است که مسئولیت و وظیفه وزارت آموزش و پرورش سنگین‌تر می‌شود و احساس می‌کنم آموزش اصیل برای تربیت "شهروند گردشگر دوست" در این برهه شکل بهتری و سودمندی به خود خواهد گرفت. البته بنده آموزش بعد از این دوره را هم سودمند می‌دانم اما باید اذعان کرد که پایه و اساس "شهروند گردشگر دوست" به پایه‌هایی نیاز دارد که جز در سنین کودکی و نوجوانی این پایه و زیر بنا شکل خوبی نخواهد یافت.

به امید توسعه گردشگری در راستای ایرانی آباد.

08/05/96 محمد علیزاده، پژوهشگر مستقل، کارشناس‌ارشد برنامه‌ریزی گردشگری از دانشگاه تهران

 

اضافه‌ كردن نظر

** لطفا در قسمت تصویر امنیتی فقط نتیجه عمل ریاضی را درج بفرمایید و از نوشتن کل عبارت ریاضی خودداری فرمائید **


کد امنيتي
باز خوانی تصویر امنیتی

آمار سایت

فرم ورودlogo-samandehi

برای بهره گیری از قابلیتهای گرافیکی صفحه لطفا از مرورگرهای مناسب استفاده نمایید

خلخالیم را محبوب کنید