اعلان ویــژه

http://www.khalkhalim.com/images/stories/tmp/37.jpg

معرفی اجمالی شهرستان خلخال

شهرستان خلخال یک منطقه کوهستانی با طبیعتی بکر و بسیار زیباست که در جنوب استان اردبیل واقع شده است و مرکز آن شهر خلخال یا هروآباد است .

این شهرستان با دارا بودن 85 در صد از جنگلهای استان اردبیل از طرف شمال به شهرستان کوثر ، از شرق به استان گیلان ، از جنوب به استان زنجان و از غرب به شهرستان میانه  آذربایجان شرقی حدود می شود .

 

ادامه معرفی خلخال  ...

درباره وبسایت خلخالیم

وب سایت شخصی "خلخالیم" ( کلمه ترکی به معنی خلخال من ) بعنوان اولین وب سایت جامع شهرستان خلخال با رویکرد فرهنگی ، هنری ، اجتماعی ، از تاریخ 8 / 8 / 88 ( سالروز ولادت با سعادت امام هشتم ) افتتاح و کار خود را شروع کرده است .

این وبسایت در سایت ساماندهی پایگاههای اینترنتی ایران ، متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ثبت گردیده و تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد .
وب سایت خلخالیم یک نشریه الکترونیکی است که متعلق به همه خلخالیهای دنیاست از دورترین روستاهای خلخال گرفته تا خلخالیهای خارج از کشور .

>> ادامه ...

از اینکه ما رو همراهی میکنید خوشحالیم و بینهایت از شما ممنونیم

عضویت در سایت خلخالیم

از تمامی شهروندان عزیز خلخالی دعوت می کنیم با درج نام و نام خانوادگی خود اقدام به ثبت نام در سایت نمایند .

همچنین افرادی که مایل به همکاری با سایت هستند ، نوع کاربری آنها بعدا و با هماهنگی مدیریت سایت قابل ارتقاء بوده و امکان درج مطلب در سایت را خواهند داشت .

چنانچه به هر دلیلی گذرواژه خود را فراموش کردید , برای فعال سازی آن از لینکهای "بازیابی گذرواژه" یا "بازیابی شناسه" که در زیر فرم ثبت نام درج شده استفاده نمایید و یا بصورت دستی برای مدیریت سایت ایمیل ارسال نمائید

لازم به ذکر است که مشخصات شما نزد مدیریت سایت محفوظ خواهد بود


برای عضویت در سایت لطفا کلیک کنید ...

  • اخبار پایین صفحه
  • صفحه اصلی
  • فید خبرخوان
  • همه پایگاههای وب خلخال
  • جستجوگر ویژه

http://khalkhalim.com/images/stories/tablighat2/h_zendan1.jpg

آخرین اخبار و اطلاعیه ها

Home اخبار سرمقاله نامه دکتر خالقی به دکتر جعفری بنه خلخال
نامه دکتر خالقی به دکتر جعفری بنه خلخال فرستادن به ایمیل
شنبه, 09 اردیبهشت 1391 ساعت 12:43

نامه آقای دکتر خالقی به آقای دکتر جعفری بنه خلخال و تبریک به ایشان و گزارشی از اهم فعالیتها و همچنین پروژه های نیمه کاره که از ایشان تقاضای پیگیری نموده اند ...

 

.

.

.

جناب آقاي دكتر جعفري بنه خلخال
منتخب محترم مردم شريف خلخال و كوثر

با سلام و تحيات فراوان خدمت حضرتعالي و تبريك و تهنيت به مناسبت انتخاب جنابعالي بعنوان نماينده مردم خلخال و كوثر در نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي؛

بسم الله الرحمن الرحيم

راه

راه يكي از دغدغه اي اهالي محترم شهرستان هاي خلخال و كوثر بود در سال 1337 سه فروند هواپيماي نظامي در فرودگاهي كه بين خلخال و خوجين ايجاد شده بود فرود آمده و منوچهر اقبال نخست وزير و هيأت دولت وقت در جمع مردم حضور يافتند و تنها درخواست مردم

راه - راه - راه

بوده چند سال بعد با انعقاد پيمان سنتو بين دولت هاي ايران، تركيه، پاكستان يكي از توافقات پيمان احداث راه‌هاي ارتباطي و دسترسي آسان به جنوب درياي خزر بود.

- جاده پونل خلخال : اولين كلنگ احداث جاده فومن – خلخال – ميانه معروف به جاده سنتو در سال 1343 به زمين زده شد و هفت شركت راهسازي معين و شروع به ايجاد كارگاه نمودند آثار يكي از كارگاه ها 30 كيلومتري پونل – خلخال و در محل زندانه به صورت سوله و كارگاه ديگر در 2 كيلومتري بخش فيروز جنب كارگاه اويول و كارگاه بعدي در روستاي استور ميانه .... موجود است.

يكي از قطعات اين پروژه جاده رضوانشهر (پونل) – خلخال به طول 80 كيلومتر كه تا سال 1357 با 60- 50 درصد پيشرفت فيزيكي شامل كوه بري – احداث پل و ... تعطيل گرديد.

در سال 1386 با پيگيري نماينده و مسئولين وقت به تصويب هيأت دولت در سفر استاني رسيده و مبلغ ده ميليارد ريال اعتبار پيش بيني شده بود و عملاً در سال 1387 تخصيص داده شد.

شش كيلومتر از طرف اداره كل راه و ترابري استان اردبيل و اداره راه و ترابري خلخال در حوزه گيلان، سي كيلومتر با انتخاب پيمانكار از طرف وزارت راه و ترابري در حوزه گيلان در حال احداث بود. بالاخره با پيگيري هاي مستمر در سه سال گذشته و صرف هزينه هشتاد ميليارد ريال آسفالت جاده در شهريور ماه 1390 با تمام رسيد. ضمناً همزمان با افتتاح جاده اردبيل سرچم قابل بهره برداري بود و از آنجائيكه با تكميل جاده خلخال - بخش فيروز كه انشاء الله در سال 1391 صورت مي گيرد و اتمام پروژه هاي ديگر كه شروع شده در اين جاده تردد زياد خواهد شد و بدون احداث تونل مسافرين با مشكل مواجه مي شوند. لذا سعي و وششم اين بود كه جاده بطور رسمي افتتاح نگردد در صورت افتتاح رديف اعتباري 40702029 مربوط به اين پروژه حدف گرديده و احداث تونل ميسر نخواهد بود. در ضمن با احداث سد شفارود ده كيلومتر از اين جاده از طرف تونل زير آب خواهد رفت، مذاكرات با استانداري و اداره كل راه و ترابري استان گيلان به عمل آمده تا ده كيلومتر با مشخصات راه اصلي احداث گردد و در سه سال گذشته قسمتي از نقاط حادثه خيزحذف شد.

 

- جاد خلخال – فيروز به طول 32 كيلومتر در سال 1380 همزمان با احداث سد گيوي مورد مطالعه قرار گرفت و در سال 1384 از بخش فيروز به روستاي پروچ به طول 11 كيلومتر توسط آب منطقه اي استان اردبيل بعنوان كارفرما در حد شن ريزي احداث شده بود و براي 21 كيلومتر از پروچ تا خلخال نيز اقدامي صورت نگرفته بود لذا از طريق كميسيون عمران و با پيشنهاد نماينده در سال 1389  رديف اعتباري اخذ و تحت شماره 40702029 در قانون بودجه درج گرديد. اين جاده هم اكنون با اعتبارات وزارت راه شهرسازي در حال احداث بوده و در صورت پي گيري در سال 1391 مورد بهره برداري قرار خواهد گرفت ضمناً جهت تسريع در آبگيري سد11 كيلومتر اول از طرف آب منطقه اي استان تا مرحله آسفالت تكميل مي گردد و باتوجه به اينكه داراي رديف اعتباري است هزينه ها از سوي وزارت راه و شهرسازي قابل پرداخت است. در بازديد مورخه 29/12/1389 توسط آقاي مهندس نيكزاد وزير محترم راه و شهرسازي مبلغ يكصد ميليارد ريال اختصاص داده شد.

- كمربندي جنوبي خلخال به طور 5/4 كيلومتر از روستاي فجر آباد (زرتشت آباد) تا خوجين ورودي جاده طولش احداث خواهد شد و چهار و نيم ميليارد تومان هزينه پيش بيني شده و اصولاً احداث كمربندي با همكاري و كمك هاي مالي شهرداري صورت مي گيرد ولي براي شهرداري خلخال با درآمد كم امكان پذير نبود لذا تحت عنوان اتصال جاده خلخال – فيروز به خلخال – پونل دو سال پيش از وزير راه و ترابري وقت مجوز احداث دريافت گرديد ولي به جهاتي به تأخير افتاد با پيگيري مجدد و چندن فقره تجديد مناقصه پيمانكار انتخاب شده در دهه مبارك فجر 1390 كلنگ احداث به زمين زده شد و مسلماً در صورت پيگيري به صورت بلوار و به دو خيابان رفت و برگشت تبديل مي گردد.

 

 

 

 

- جاده اصلي درام هشجين

در سال 1388 با پيگيري اينجانب و همكاري اداره كل راه و ترابري استان اردبيل مطالعه طرح انجام گرفت و ضمن هماهنگي با نمايندگان استان زنجان جزء مصوبات هيأت دولت در استان زنجان قرار گرفت و در جدول 12 ماده واحده قانون بودجه درج گرديد و مدارك ذيل به معاونت برنامه ريزي رئيس جمهور تحويل داده شده است.

يك جلد مطالعات توجيه فني – اقتصادي -  اجتماعي زيست محيطي

يك جلد فهرست وارسي گزارش توجيه و طرح

كاربرگ هاي «3» و «6»

در صورت پيگيري تابستان سال 1391 مصوبه كميسيون ماده 215 دريافت مي گردد. لازم به توضيح است اصلاح – تعريض و رفع نقاط حادثه خيز جاده 14 كيلومتري هشجين – مزرعه برابر مجوز 03/100/87267 مورخه 22/9/1390 در سفر وزير راه و شهرسازي اخذ گرديد./ق

و از طرفي جاده اصلي زاويه جعفرآباد – درام طارم داراي رديف اعتباري به شماره 40702742 بوده در قانون بودجه 1390 درج شده و لازم است با پيگيري مدارك فوق نسبت به اخذ مصوبه كميسيون 215 از تابستان سال 1391 از هشجين تا جعفرآباد به عنوان جاده اصلي اقدام گردد.

البته ناگفته نماند جاده اصلي اردبيل – سرچم كه افتتاح شد قطعه اردبيل تا قره قشلاق به صورت اماني از طرف اداره كل راه و ترابري استان اردبيل در حال تعريض بوده و قرار بود بقيه قطعات از گنجگاه تا سرخ آباد لوشان و از كناره قزل اوزن احداث گردد و اسناد مالي شركت‌هاي راه سازي مستقر در مسير با عنوان گنجگاه سرخ آباد تنظيم مي‌شود. ولي جهت دسترسي به آزادراه زنجان – تبريز  تغيير مسير داده شده است.

با توجه به اينكه باند دوم اردبيل سرچم در آينده احداث خواهد شد قطعاً پيگيري و احداث از مسير اصلي گنجگاه – سرخ آباد با احداث هشجين تا جعفرآباد علاوه بر اينكه از طول جاده اردبيل سرچم بيش از 60 كيلومتر كاسته مي شود و مسير كولاك گير نيست. در محروميت زدايي خلخال و بخش خورش رستم نقش زيادي خواهد داشت. ضمناً با بهره برداري از آزادراه قزوين رشت و احداث جاده هشجين – طارم – منجيل دسترسي به اين آزادراه و معادن كناره قزل‌اوزن نيز امكان پذير خواهد بود در زمستان سال 1390 مشاهده نموديم جاده اردبيل سرچم در مسير آقكند كولاك گير بوده و يخبندان جاده مشكلات زيادي براي خودروها ايجاد نمود.

- كلور، درام طارم از سالها پيش مورد توجه مردم منطقه و شهرستان خلخال بوده و برابر اظهار يكي از اهالي كلور مرحوم سيدمطهر كاظمي نماينده وقت باتفاق معاون وزير راه و ترابري به شهرستان طارم عزيمت نموده بودند و چند نفر از معتمدين و ريش سفيدان منطقه خلخال و فرماندار وقت نيز پيگيري مي كردند. در سال 1386 مطالعه پروژه درام كلور توسط اداره كل راه و ترابري استان اردبيل و زنجان انجام گرفته. پس از شروع بكار مجلس هشتم در خردادماه 1387 بصورت جدي پيگيري شد و به همين منظور اولين جلسه با حضور تعدادي از مسئولين استان و شهرستان و نمايندگان زنجان در مسجد آب پر مركز شهرستان طارم تشكيل شد و باتوجه به اعتبار سنگين اجراي پروژه اميدي براي سرمايه گذاري نبود.

البته بدون فوت وقت فرايند تصويب رديف اعتباري بعنوان طرح ملي شروع و در سال 1388 در جدول 12 (رديف هاي متفرقه) درج گرديد. همزمان براي احداث عمليات اجرايي احداث جاده شروع شد و با توجه به اينكه تعداد طرح هاي مطالعه شده بيش از سيصد و شصت مورد و كمتر از ده درصد يعني بيست مورد در لايحه بودجه 1389 درج مي شد لذا به صورت مستمر و از كانال هاي متعدد پيگيري در پيوست 1 لايحه بودجه ثبت و بالاخره به تصويب نمايندگان مجلس رسيد و بشماره 40702742 در قانون بودجه 1390 درج گرديد و فعلاً از قشلاق ديز تا چنارلق حوزه راه خلخال چهار شركت راه سازي كار مي كنند و باتوجه به اينكه براي قطعه سوم مناقصه برقرار و پيمانكار انتخاب شد با شروع عمليات اجرايي اين قطعه كه چهار كيلومتر بوده و بين قشلاق ديز و زاويه جعفرآباد و در كنار آبگرم تيل قرار گرفته عبور و مرور وسائط نقليه انشاءا... از تابستان 91 از كنار رودخانه شاهرود در جاده خاكي برقرار خواهد شد.

طول پروژه كلور درام طارم 55 كيلومتر و با مشخصات راه اصلي بوده و هر كيلومتر يك ميليارد تومان هزينه خواهد داشت. با تكميل اين جاده فاصله خلخال تا منجيل به 160 كيلومتر كاهش مي يابد. جاده كولاك گير نيست ضمناً فاصله خلخال اسالم رودبار منجيل 235 كيلومتر مي باشد. تابحال هفت ميليارد تومان هزينه شده است.

- تبديل راه روستايي گيوي به پروچ طول مسير 14 كيلومتر در سال 1386 كه آقاي مهندس رحمتي وزير راه و ترابري باتفاق خانم مروتي نماينده وقت و جمعي از مسئولين استان و شهرستان در محل پروژه حضور يافته و بعنوان يكي از مصوبات سفر استاني هيأت دولت بوده بقيه مراحل شامل اخذ موافقت كميسيون ماده 32 برنامه چهارم توسعه در سال 1388 انجام پذيرفت و دو شركت راه سازي بعنوان پيمانكار انتخاب شده بوده و فعلاً افتتاح شده است. البته يكي از راههاي ارتباطي كيوي با خلخال مي باشد.

- جاده سد گيوي ايلوانق اين جاده بعنوان جاده جايگزين و ارتباط خلخال با گيوي پيگيري شده طول جاده 8 كيلومتر ولي بجهت برف و كولاك امكان اسفالت مسير نشد. با احداث اين جاده و جاده گيوي به پروچ ارتباط گيوي با خلخال از دو راه برقرار مي‌گردد.

- اسالم خلخال

اين جاده فرعي به طول 70 كيلومتر تنها راه ارتباطي با گيلان و تهران مي باشد و داراي نقاط حادثه خيز زيادي است و اغلب اوقات سال مه گير در عين زيبايي ولي براي عبور و مرور خودروها مشكلات عديده اي ايجاد مي‌كند. با مكاتبه و پيگيري از معاونت راهداري و حمل و نقل جاده اي وزير راه و ترابري اعتبار لازم براي ادارات كل راه و ترابري گيلان استان اردبيل دريافت و قسمتي از مسير در حوزه گيلان برق دار شده و در حوزه خلخال قسمت اعظم اعتبارات تخصيص يافته صرف تعريض جاده در گردنه الماس و ساير نقاط حادثه خيز گرديد و بجهت برف و كولاك برق رساني به تأخير افتاد. ضمناً با اين اعتبار جاده مجره خمس نيز اصلاح شد البته اقدامات ديگري براي توسعه راههاي بعمل آمده. يك هفته قبل از افتتاح راه اصلي اردبيل - سرچم وزير راه و شهرسازي مورخ 14/9/90 از مسير بازديد مي نمودند. چهار مورد درخواست بعمل آمد و مورد تصويب قرار گرفت و برابر نامه شماره 03/100/87267 مورخ 22/9/901 در وزارت راه و استانداري اردبيل بعنوان سند ثبت شده است و محل اعتبارات مربوطه نيز مشخص شده است شامل موارد ذيل:

اصلاح رفع نقاط حادثه خيز، تعريض جاده هشجين مزرعه

اتصال گيوي به ميكائيل آباد اردبيل سرچم با اعتبار اوليه 500 ميليون تومان

تسريع در احداث كنارگذر جنوبي خلخال

تأمين اعتبار براي تكميل جاده ماجولان ماسوله

علاوه بر موارد فوق احداث جاده هواشنق- گيوي – گيلوان- ماسال - بلوكانلو ميل آغاردان و همچنين آسفالت گرمخانه پروج در برنامه كاري بود.

ضمناً احداث راه آهن از خط ميانه اردبيل به كارخانه سيمان مورد پيگيري بود.

 

 

راههاي روستايي:

در سال 1387 با مراجعه به وزارت راه و ترابري و اخذ اطلاعات لازم مشخص شد كه متوسط آسفالت راه‌هاي روستايي در استان‌هاي كشور بيش از 50 درصد بوده و در استان اردبيل نيز متوسط آسفالت 48 درصد ولي در خلخال و كوثر متوسط آسفالت بترتيب 25 و 34 درصد بوده به عبارت ديگر آسفالت راههاي روستايي خلخال پايين ترين وضع در سطح كشور و ارتقاء آن با اعتبار استاني ميسر نبود اقداماتي صورت گرفته و يكي از مصوبات سفر هيأت دولت به استان كه در آبان ماه سال 1389 اتفاق افتاد ارتقاء آسفالت به متوسط كشوري است البته در حال حاضر به 41 درصد 60 درصد رسيده و اعتبار راه هاي روستايي در سال 1390 وضعيت بهتري نسبت به سالهاي قبل داشت ولي با شروع زمستان زودرس فرصت هزينه اعتبارات تا آخر تيرماه 1391 ميسر خواهد بود.

راه روستايي دايوكندي و كمر

اظهار نظرها بر اين محور قرار گرفته بود كه جمعيت جوان روستاهاي يادشده مهاجرت نموده و براي معدود افراد سالخورد روستا احداث راه مقرون به صرفه نيست.

خوشبختانه حضور آقاي مهندس بشارتي مشاور رئيس جمهور و استاندار احداث پل روي رودخانه قزل اوزن و در حدفاصل كمر وگا و اين مشكل نيز برطرف شد./ق

 

بهداشت و درمان

- احداث بیمارستان 32 تختخوابی کوثر

به جهت ضرورت احداث بيمارستان در شهرستان كوثر اولين درخواست در آبان ماه سال 1387 به وزير وقت بهداشت و درمان و آموزش پزشكي تقديم گرديد و پس از دو سال پي گيري بيش از 50 مورد مكاتبه با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي و مسكن و شهرسازي و معاونت برنامه ريزي رياست جمهوري در قانون بودجه 1390 تصويب و بشماره 30303366 درج گرديد و در دهه مبارك فجر كلنگ احداث بيمارستان به زمين زده شد.

- تامین اعتبار خرید یکدستگاه اتوآنالیزر به مبلغ چهل و شش میلیون تومان برای آزمایشگاه مرکز بهداشتی درمانی گیوی

- اختصاص پنج دستگاه آمبولانس برای مرکز بهداشت درمانی زرج آباد، لرد، برندق، کلور و هشجین

- پیگیری احداث ساختمان جدید مرکز بهداشتی درمانی رزج آباد

- پی گیری اعزام متخصص به مرکز بهداشتی درمانی گیوی

- ارتقاء دانشکده پرستاری خلخال به دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی

از نظر آمایش سرزمینی تاسیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی برای جمعیت های بیش از سیصد هزار نفر بوده و بعنوان یک عضو کمیسیون بهداشت درمان مجلس و تبیین محرومیت منطقه مذاکرات و مکاتبات متعدد با معاون اول رئیس جمهور ، وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی صورت گرفت.

به چند مورد از خلاصه اقدامات اشاره می شود

درخواست ارتقاء به دانشکده علوم پزشکی در ملاقات حضوری وزیر بهداشت طی نامه 115/14/ت مورخه 17/1/89

پس از پی گیری های مستمر درمورخه 28/4//89 موافقت اصولی در جلسه 203 شورای عالی گسترش دانشگاههای علوم پزشکی صادر و تصویب تشکیلات اداری دانشگاه در ملاقات حضوری مورخه 21/7/89 از معاون اول رئیس جمهور درخواست گردید. بالاخره با تاسیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی خلخال طی مصوبه شماره 593/500/6 مورخه 4/4/90 موافقت قطعی بعمل آمد و پذیرش دانشجو در رشته های بهداشت عمومی ، بهداشت محیط صورت گرفت

اقداماتی که از تابستان سال 1391 باید صورت گیرد:

اخذ موافقت کمیسیون 215 معاونت برنامه ریزی جهت ایجاد ردیف مستقل در لایحه بودجه 1392

افزایش رشته های دانشکده علوم پزشکی

CT اسكن

با توجه به جمعيت شهرستان امكان اختصاص ct اسكن ميسر نبود ولي در طول دو سال مكاتبات زياد صورت گرفته و در ملاقات حضوري پي گيري شد و با تخصيص مبلغ هشتصد ميليون تومان از يك شركت ژاپني خريداري و نصب گرديد.

 

تاسیس شعبه دانشگاه محقق اردبیلی در خلخال

پس از زمینه سازی و مذاکرات متعدد با مسئولین مربوطه و همکاران، مورخه 1/3/1390 باتفاق فرماندار و امام جمعه وقت با وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری ملاقات بعمل آمد. مجوز تاسیس رشته های دانشگاه محقق اردبیلی با ملحوظ داشتن آمایش استانی و طرح جامع توسعه آموزش عالی برابر نامه 28297/22 مورخه28/3/90 از طرف مدیرکل دفتر گسترش و برنامه ریزی آموزش عالی و دبیر شورا به رئیس دانشگاه محقق اردبیلی صادر گردید.

طبق ماده قانونی بودجه 1390 آموزشکده های فنی و حرفه ای زیر مجموعه دانشکده فنی و حرفه ای می باشد.

باتفاق رئیس دانشگاه و مسئولین شهرستان و معاون مدیر کل آموزش و پرورش از محل مزبور بازدید بعمل آمد ولی آموزش و پرورش از محل یاد شده بعنوان هنرستان استفاده می نمود و طبق معمول مسائل حاشیه ای مثلأ به تعطیلی کشاندن هنرستان به اصل موضوع فائق آمده و روحیه همکاری موجود نبود. امیدواریم از زمین های در اختیار منابع طبیعی سایت مناسبی برای گسترش دانشگاههای علوم پزشکی و محقق اردبیلی بعنوان یکی از محورهای توسعه در نظر گرفته شود.

 

دانشگاه آزاد اسلامی

- دانشگاه آزاد اسلامی خلخال

این دانشگاه جزو اولین دانشگاههای آزاد اسلامی در استان و شهرهای همجوار بود که به همت مردم ، فرماندار ، مسئولین مربوطه تاسیس شد تا سال 1383 بجهت وجود هیات علمي موجود اکثرأ رشته های علوم انسانی بود و از سال 1383 تا 1387 مشکلات خاصی داشت که امکان تعطیلی دانشگاه بجهت عدم امکان پرداخت حقوق اعضاء هیات علمی و کارکنان روز به روز بیشتر می شد که از سال 1387 با افزایش رشته هایی متناسب با نیاز جوانان منطقه  و غیر بومی اکنون دانشگاه در وضعیت مناسبی قرار دارد.

- دانشگاه آزاد اسلامی هشجین

با توجه به وجود اعضاء هیات موسس که با جدیت مشکلات مربوطه را پی گیری می کنند و تغییر مدیریت قدم های خوبی برداشته شد ولی برای توسعه دانشگاه وجود اعضاء هیات علمی بومی ضروری است

- دانشگاه آزاد اسلامی کلور

زمین مورد نیاز جهت تاسیس دانشگاه در اختیار قرار داده شده و جهت پی گیری نیز مسئول انتخاب گردیده است و همکاری دانشگاه آزاد اسلامی خلخال و وجود اعضاء هیات علمی بومی ضروری خواهد بود.

- دانشگاه آزاد اسلامی گیوی

علیرغم پی گیری های زیاد و عضویت آقای دکتر خدابخش رئیس منطقه ای دانشگاه آزاد اسلامی در جلسه شورای اداری شهرستان کوثر ، هنوز زمین مناسب در اختیار دانشگاه قرار داده نشده است.

 

سد و شبکه آبیاری

سد گیوی

سد گیوی با ظرفیت 78 میلیون مترمکعب برای تامین آب شرب گیوی و روستاهای اطراف و تامین آب کشاورزی برای هشت هزار اراضی احداث می گردد.

بدنه سد از سال 1382 شروع شد و تا سال 1387 مبلغ نه میلیارد تومان هزینه شده و اعتبار سال 1387 هشت و نیم میلیارد تومان با تخصیص 70 درصد یعنی 5/5 میلیارد تومان بود، از سال 1387 اعتبارات افزایش صعودی داشته و تا سال 1390 بیش از شصت میلیارد تومان هزینه شده و اعتبارات سال 1391 نیز 23 ميليارد تومان می باشد که افزایش اعتبارات بدون پی گیری مستمر امکان پذیر نبود.

سد بفراجرد

مطالعات سد بفراجرد قبل از سال 1386 توسط آب منطقه ای استان اردبیل و با پی گیری نماینده وقت و مسئولین در سال 1387 ردیف اعتباری 40201625 اختصاص پانصد میلیون تومان اعتبار داشت که اعتبارات تخصیص یافته از سال 1388 الی 1390 بترتیب 1 ، 2، 5/2 و 5 میلیارد تومان می باشد.

آبرسانی سد از سال 1388 پی گیری و بشماره40201670 در قانون بودجه 1389 درج شده ضمناً پانزده میلیارد تومان هزینه خواهد داشت . صد و هفتاد لیتر در ثانیه از آب سد برای تامین آب شرب خلخال و سی لیتر در ثانیه برای جبران کمبود آب روستا خواهد بود.

 

 

مجمتع های آبرسانی

بجهت خشکسالی های چند سال اخیر تامین آب شرب روستاها با مشکل مواجه شده و با تخصيص اعتبار نهصد ميليون تومان برای تامین آب شرب روستاهای اطراف برندق با استفاده از آب رودخانه برندق از سال 1389 مطالعات انجام گرفت و در دهه فجر 1390 کلنگ زنی شد . روستاهای مجتمع آبرسانی برندق عبارتند از ، نساز ، پیشگمان ، گلوجه ، طویستان ، نمهیل ، غیاث آباد ، قشلاق برندق ، برندق ، سفید آب ، سجهرود ، آهو ، چنارلق ، جعفرآباد ، زاویه جعفرآباد.

سد هاي معيشتي :

سد هاي شهيد عمران پستي هشجين ، نياخرم، گزاز ، اندبيل ، مرشت ، سنگ آباد ، زرج آباد ، زاويه كرد ، تبريزق و نيلق توسط اداره كل آب منطقه اي استان اردبيل در دست مطالعه بوده و فاز اول مطالعه با تمام رسيده و در روستاي زاويه كرد فاز اول و دوم تمام شده است و در اين مورد دو فقره پيگيري در نطق هاي قبل از دستور و يك فقره به وزير نيرو تذكر داده شده است. ضمناً در روستاهاي جعفريه (جغناب) ، كيوي زاويه و نساز سدهاي معيشتي از طرف جهاد كشاورزي در دست احداث مي باشد لازم است از تابستان سال 1391 نسبت به اخذ رديف اعتباري براي طرح هاي آب منطقه اي استان اقدام گردد.

 

مجتمع آبرسانی سد بفراجرد برای بیست روستا پیش بینی شده است که عبارتند از بفراجرد ، خانقاه بفراجرد ، طولش ، زاویه سادات ، خوجین ، آل هاشم سفلی ، آل هاشم علیی ، بلیل ، خانقاه سادات ، اندبیل ، کالار ، غفورآباد ، آقبلاغ کرد ، کلستان سفلی ، کلستان علیی ، مورستان ، لنبر ، داوودخانه

 

مجتمع آبرسانی دیندوست روستای ترزنق در سال 1385 مورد مطالعه قرار گرفت

 

 

آب و فاضلاب شهري

افزايش اعتبار فاضلاب خلخال از 700 ميليون تومان به دو ميليارد هفت صد ميليون تومان

شرع عمليات اجرائي تصفيه خانه فاضلاب كوثر به مبلغ دو ميليارد تومان

30 درصد از شبكه فاضلاب كوثر اجرايي شده است

10 كيلومتر از شبكه فاضلاب خلخال اجرايي شده است

17 كيلومتر از شبكه فاضلاب سال گذشته اجرا و بهره برداري شده است

اجراي شبكه آب و فاضلاب مسكن شهر خلخال و كوثر

عقد قرارداد اجراي فاضلاب منطقه 2 شهري گيوي

 

 

انرژي بادي

با توجه به اينكه در شهرستان هاي خلخال و كوثر مناطقي هستند كه هميشه جريان باد وجود دارد لذا از دو سال پيش براي تامين برق مكاتباتي با وزارت نيرو صورت گرفته و دو دستگاه جهت مطالعه در گردنه الماس و ايلخچي نصب شد و در مناطقي از خلخال جواب داده است و براي تامين برق به بخش خصوصي واگذار خواهد شد.

 

 

گاز

- پيگيري خط انتقال گاز 20 اينچ سرعين به خلخال و كلور- هشجين

- پيگيري گاز رساني به هشجين و كلور و فيروز آباد تا اتمام پروژه

- اخذ دستور وزير براي گازكشي به 62 روستاي خلخال – 30 روستاي كوثر  در سال 90 پيگيري مكرر جهت اجرايي شدن دستور

- گاز رساني به هشجين ، گهراز ، درو ، كلور و فيروز آباد پيگيري براي مطالعه انتقال خط لوله از ميانه به خلخال

- اخذ موافقت از وزير محترم نفت جهت احداث پمپ بنزين و CNG در بخش فيروز کوثر

- در سال 90 کلنگ زنی گاز رسانی به روستاهای خلخال ( مجره – خمس – طهرستان – اسکستان – اسبو – هشی – منامین – گلگلاب – آل هاشم عليا – آل هاشم سفلي – خانقاه بفراجرد – بفراجرد – طولش – كلي ) که در حال اجرا می باشد

- اتمام گازرساني در روستاهاي لمعه دشت ، پروچ و آغبلاغ در خلخال و نوده ، كرندق ، زاويه كرد ، آلو ، شوير و جغناب در شهرستان كوثر

- اخذ دستور اعتبار 5/1 میلیارد تومان برای اجرای عملیات گازرسانی از مدیر عامل محترم گاز تاریخ 15/6/90

- پیگیری انتقال خط لوله گاز از شهرستان میانه به خلخال

- گاز رساني به 10 روستاي كوثر ( كوثر تا سال 87 حدود 7 روستا گازرساني شده بود و از سال 87 تا 90 حدود 10 روستاگازرساني شده يا دردست اجراست)

- خلخال تا سال 87 حدود 9 روستا گازرساني شده يا دردست اجرا بود كه از سال 87 تا سال 90 حدود 2 شهر و 19 روستا گازرساني شده يا در دست اجراست كه شامل: شهر هشجين، شهر كلور، گهراز، درو، هشي، منامين، گلگلاب ، پروچ ، لمعه دشت ، آق بلاغ ، مجره ، طهرستان ، خمس ، اسبو، اسكستان ، آلهاشم عليا ، آلهاشم سفلي ، كلي ، بفراجرد ، خانقاه بفراجرد ، طولش

- گاز رساني به روستاهاي ترك ، ترزنق ، يلوجه و كزج در مرحله انتخاب پيمانكار مي باشد.

 

كارخانه سيمان خلخال

كارخانه سيمان از سال 1370 مورد نظر مردم ، نماينده و فرماندار وقت بوده و سرمايه گذاران از محل بازديد نموده اند ولي كار عملي صورت نگرفته بود و در سال 1386 با سفر هيات دولت به استان جزو يكي از مصوبات سفر قرار گرفته و قرار بود با مشاركت بانك ملي و بخش خصوصي به نسبت 60 درصد و 40 درصد احداث گردد.كلنگ احداث كارخانه در تابستان 1387 با حضور جمعي از مسئولين استاني و شهرستاني به زمين زده شد و پس از دو ماه به بانك ملي مراجعه و برابر اظهار مدير عامل وقت بانك ملي بجهت عدم توجيه اقتصادي از انجام تعهدات خودداري نمودند، بالاخره پس از دو سال پي گيري از بانك ملي و ديدارهاي حضوري مكرر با وزراي صنعت و معدن و امور اقتصاد و دارايي در دي ماه 1389 نمايندگان بانك و وزير اقتصاد و دارايي از محل كارخانه بازديد و با حضور استاندار اردبيل طرح مورد تصويب قرار گرفت و ظرفيت كارخانه از 3300 تن به 5500 تن افزايش پيدا كرد و در فاز اول 10 ميليارد تومان تصويب و مبلغ 8 ميليارد تومان از طريق بانك ملي استان اردبيل پرداخت شده است . اعتبارات ارزي به مبلغ 49 ميليون يورو بجهت مشكلات پيش آمده در بانك ها به تاخير افتاده و قرار است از طريق صندوق توسعه ملي پرداخت گردد.

.

منبع : وبسایت دکتر خالقی

 
یادداشت (12)
1 شنبه, 09 اردیبهشت 1391 ساعت 23:27
آذرگیلان
باسلام
از این دیار غربت یک خسته نباشید از ته دل به دکتر خالقی گفته و ای کاش می توانستم بوسه بر دستان زحمتکش و بی ریای دکتر میزدم. یادمان باشد یک روز نام دکتر بشیر خالقی و کارهاو کرداراو برای فرزندانمان باورنکردنی و رویا خواهد بود.وخوشابحالشان که توشه آخرتشان را در این دنیا به نحو احسن بسته و فارق از مادیات دنیوی هستند.
2 یکشنبه, 10 اردیبهشت 1391 ساعت 07:52
sirosghanbarpor
سیروس قنبرپور از کرج
ضمن تشکر از آقای مسعود شیرعلیپور مدیریت محترم سایت خلخالیم به جهت اطلاع رسانی از عملکرد نماینده محترم مجلس در دوره گذشته وتشکر قدردانی از تلاشهای بی شائبه جناب آقای دکتر خالقی که صداقت ایشان در جهت خدمت به مردم شریف خلخال زبانزد عموم همشریان می باشد امیدواریم آقای مهندس جعفری با همتی که از ایشان سراغ داریم ضمن پیگیری طرحهای ناتمام طرحهای نو و جدیدی را به ملت شریف خلخال هدیه نمایند . با تشکر
3 یکشنبه, 10 اردیبهشت 1391 ساعت 10:18
خلخال
چقدر زود تبریک گفته
4 یکشنبه, 10 اردیبهشت 1391 ساعت 10:53
امير.م
دكتر خالقي خيلي مردي خدا بهمراهت هرجا هستي.واقعا دلسوز خلخالي با اين نامه سنگ تمام گذاشتين/با تشكر
5 یکشنبه, 10 اردیبهشت 1391 ساعت 16:14
علی م
یک کار بسیار زیبای دیگر از دکتر خالقی.امیدوارم طی 4 سال آینده هم با تعامل آقای دکتر جعفری و دکتر خالقی که مطمئنا مزایا و محاسنش متوجه خلخال و کوثر خواهد بود ، قدمهای بعدی سریع تر و راحت تر برداشته شود
6 یکشنبه, 10 اردیبهشت 1391 ساعت 21:40
محسن رو
واقعاممنون هستیم ازآقای خالقی
7 یکشنبه, 10 اردیبهشت 1391 ساعت 22:59
رایان
دکتر خالقی نماد یک نماینده واقعی بود امیدوارم الگوی برای دیگران باشد.
8 دوشنبه, 11 اردیبهشت 1391 ساعت 10:02
فرید
با تشکر از جناب اقای دکتر خالقی و آرزوی موفقیت برای دکتر جعفری . خلخال یک منطقه گردشگری است و میتواند با توجه مسئولان در آمد اقتصادی بالای از محل گردشگری کسب کند. آمارها نشان می دهند که خلخال کمترین رشد را در میان تمام شهرهای ایران داشته و همچنان ادامه دارد . نقشه هوائی که در سال 1342 از شهر خلخال گرفته شده را با نقشه فعلی در گوگل مقایسه کنید متوجه می شوید که پس رفت داشته ایم . قوانین دست و پا گیر شهر های برزگ همچنان سایه به شهرهای کوچک انداخته و جلوی رشد انها را می گیرد . نماینده محترم باید به این نکته بیشتر توجه کند و آنها را برای شهرهای کوچک کم توسعه مثل خلخال از میان بردارد . در انتها بنده مخالف ایجاد کارخانه سیمان در یک منطقه گردشگری مثل ازنو و خمس که یکی از جاذبه های توریستی ان شهر است می باشم .
9 دوشنبه, 11 اردیبهشت 1391 ساعت 11:05
kamran az babol
az hamon sale 1337 ke aghae nokhostvazir omad mardom to antazare pishrafte khalkhalan ta alan ke aghae jafario antakhab kardan omidvaram movafagh beshan darzemn ma rahe jadid nakhastim hamon jade asalem khalkhalo asfaltesh konin baba onam darim az dast midim
10 دوشنبه, 11 اردیبهشت 1391 ساعت 12:28
وبسایت رسمی دکتر جلیل جعفری بنه خلخال
تقدير از زحمات جناب آقاي دكتر خالقي

سرور ارجمند جناب آقاي دكتر خالقي

نماينده محترم مردم شريف شهرستانهاي خلخال و كوثر در مجلس هشتم

با سلام و احترام

از اظهار لطف جنابعالي صميمانه تشكر مي كنم. لازم است از طرف خودم و مردم شريف و فهيم شهرستانهاي خلخال و كوثر از زحمات ارزشمندي كه در طول ساليان گذشته و به ويژه در دوره نمايندگي اين مردم در مجلس هشتم كشيديد و خدمات شايسته اي را داشته ايد صميمانه سپاسگزاري نمايم. بدون شك بنده گزارش تقديمي از سوي جنابعالي را به دقت مطالعه خواهم كرد و كارهاي نيمه تمام را با جديت پيگيري خواهم كرد و اطمينان دارم كه هر زمان نياز به مشورت با جنابعالي باشد ما را بي نصيب نخواهيد گذاشت. ياد و خاطره بزرگان اين آب و خاك كه خدمات صادقانه اي به مردم داشته اند هيچگاه از اذهان عمومي پاك نمي شود. جنابعالي نيز يكي از آن نيكان هستيد كه مردم قدرشناس ما از حافظه تاريخي خود پاك نخواهند كرد. به پاس خدمات جنابعالي در طول ساليان گذشته پيشنهاد مي كنم مسئولان محترم شهرستان خلخال خياباني را در شهر خلخال به نام جنابعالي ثبت نمايند.با تشكر

دكتر جليل جعفري بنه خلخال

نماينده منتخب مردم شريف شهرستانهاي خلخال و كوثر
11 پنجشنبه, 28 اردیبهشت 1391 ساعت 08:15
رسول پوزن
ضمن تقدير وتشكر از خدمات ارزنده وقابل تقديرجناب اقاي دكتر خالقي به جهت تلاشهاي مضاعف براي شهرستان خلخال خصوصااقدامات مهم انجام يافته; جادها وراههاي اصلي شهرمان/ وتبريك وتهنيت به حضرتعالي بعنوان نماينده منتخب.. جناب اقاي دكتر جعفري باتشكرازجديت شمادرخصوص مشكلات حوزه انتخابيتان تقاضاي ماادامه وتكميل راههاي اصلي اسالم به خلخال واحداث تونل الماس وراه خلخال به فيروز ميباشد و اميد ان داريم كه باتكيه بر خداوندمتعال طلسم راهها راكاملا شكسته ومردم شريف خلخال و كوثر را ازاين بن بست نجات داده واز دغدغه راه رهايي بخشيد.وارزوي ديرينه مان را براورد نماييد.انشااله/ باتشكر
12 چهارشنبه, 21 تیر 1391 ساعت 12:15
مهري ازشال شاهرود
باسلام وخسته نباشيد
درخواست پيگيري جدي گازرساني شال 0
باتشكر

یادداشت  

 
#1 یوسفعلی کریمی 1393-07-18 17:36
با سلام بعد از برکناری مهندس هدایتی از مدیرکلی راه ترابری استان اردبیل احداث پل بر روی رودخانه قزل اوزن در روستای کمر خلخال متوقف شد که پیگیری بنده تا به حال به جای نرسیده است
 
 
#2 نصرت اله نادرزاده 1395-01-19 14:38
آقای دکتر خالقی بار دیگر ازانتخاب بجا و شایسته شما به عنوان نماینده شهرستان خلخال خوشحالم امید است همچون دوره قبل برای شهرستان عزیزمان مایه فخر و مباهات باشید
 

اضافه‌ كردن نظر

** لطفا در قسمت تصویر امنیتی فقط نتیجه عمل ریاضی را درج بفرمایید و از نوشتن کل عبارت ریاضی خودداری فرمائید **


کد امنيتي
باز خوانی تصویر امنیتی

آمار سایت

فرم ورودlogo-samandehi

برای بهره گیری از قابلیتهای گرافیکی صفحه لطفا از مرورگرهای مناسب استفاده نمایید

خلخالیم را محبوب کنید